Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


Doprava

Nabídneme převzetí dětí v Praze a Brně a jejich dopravu vlakem do Chotěboře. Z/na nádraží jim odvezeme zavazadla, děti se projdou do/z hotelu. V případě deště je převezeme auty. Více informací později.

Dále nabídneme vyzvednutí dětí u autobusu či vlaku ve Ždírci nad Doubravou a Havlíčkově Brodě. Více informací později.

Autobus a vlak

Použijte jizdnirady.idnes.cz pro nalezení optimálního veřejného spoje. 

Přímým autobusovým spojem do Chotěboře z těchto měst: Čáslav, Č. Budějovice, Havl. Brod, Hlinsko, Hradec Králové, Chrudim, Jánské Lázně, Jičín, Jihlava, Jindř. Hradec, Pardubice, Pelhřimov, Polička, Praha, Telč, Žďár n.S., ...

Autobusovým spojem do Ždírce nad Doubravou z těchto měst: Brno, Jeseník, Špindlerův Mlýn, Šumperk, Ústí nad Orlicí, Vrchlabí, Znojmo a dalších.

Vlakem do Chotěboře se dá jet přes Havlíčkův Brod (cca 20 min) nebo z druhé strany přes Pardubice (cca 2 hod přes Chrudim, Hlinsko, Ždírec nad Doubravou).

Auto

Autem dojedete do Chotěboře z Prahy i z Brna asi za hodinu a 3/4, není-li špička. Nemáte-li navigaci, zde hledejte optimální trasu, my doporučujeme:

Z Prahy: Doporučujeme cestu po hradecké dálnici D11, najet na ni u Černého Mostu. Pro cestu z centra nebo z druhého konce Prahy (od letiště) je nejlepší využít Jižní spojku, po ní přes Štěrboholskou radiálu až na nájezd na dálnici na Hradec Králové. Z dálnice odbočte až za lanovým mostem, směr Velký Osek, Kolín. Dojedete do Kolína a přes město pokračujte směr Čáslav. Druhou možností je odbočit ještě před lanovým mostem a jet přes 4 vesnice na nový obchvat kolem Kolína a dál na Čáslav. Kolem Čáslavi a Golčova Jeníkova je obchvat. Za Golčovým Jeníkovem je odbočka na Chotěboř. Vracíte se jakoby do města, pak odbočíte doprava na starou silnici. Po rychlé jízdě :-) pozor na zákruty a úzkou okresku mezi Golčovým Jeníkovem a Chotěboří. Je to kratší, rychlejší a lepší cesta než po dálnici D1 přes Ledeč/Zruč n.S. nebo Havl. Brod nebo než starou kolínskou silnicí kolem Českého Brodu.

Z Brna: Po dálnici až k odbočce na Jihlavu a Havl. Brod (až druhá na Jihlavu!).

Z Hradce Králové přes Pardubice, Chrudim, Slatiňany a Ždírec nad Doubravou.

Z Českých Budějovic přes Jindřich. Hradec, Pelhřimov, Humpolec a Havl. Brod.

Z Ostravy se dá jet buď přes Brno nebo přes Olomouc, Prostějov, Žďár n. Sáz.

Parkování

K parkování při příjezdu a odjezdu slouží parkoviště (zdarma) přímo u hotelu.

Pozor - na hlavní silnici kolem náměstí lze bezplatně parkovat jen půl hodiny a je nutné mít v autě papírové hodiny s nastavením času příjezdu.