Přejít na menu Přejít na obsah

Aktuálně


Pro rodiče

Je jasné, že chcete mít jistotu, že se o vaše děti dobře postaráme. Pokud vám nebudou stačit informace z webu a FB stránky, napište nám svůj dotaz na info@hotelfantazie.cz.

Zároveň chceme slíbit, že to, co píšeme na webu a FB, je realitou, nemáme potřebu si přibarvovat skutečnost, jak je to u některých táborů zvykem.

Děti jsou pod dozorem zkušených vedoucích, kteří se o děti skutečně starají a aktivně je zapojují do programu. Vedoucí vhodně kombinují staré dobré táborové tradice s moderními postupy - děti mají práva i povinnosti, řád i volnost, naučný i hodně zábavný program. Vaše děti nevychováme za vás a za školu, ale nezkazíme vám je ;-).

Obecná bezpečnost

Hotel Fantazie prochází každoročně revizí z hlediska bezpečnosti a protipožární ochrany. Všude jsou nové či renovované hasicí přístroje, v hotelu visí únikové plánky, u nouzových východů jsou v zasklených krabičkách klíče.

Hotel nemá nebezpečná místa a technologie zajišťující provoz hotelu jsou nepřístupné (zamčená kotelna, vstup do sklepa, vstup na střechu a podobně).

Přímo u hotelu je dostatek prostoru pro venkovní aktivity (trávník a uzavřené parkoviště), aniž by byla ohrožena bezpečnost dětí.

Pořadatelé tábora jsou každoročně na začátku prázdnin školeni ve školení bezpečnosti a protipožární ochrany, na táboře je požární hlídka a zdravotník.

Po celou dobu tábora je přítomen údržbář, který řeší případné závady na vybavení.

Bezpečnost dětí

Účast na táboře je možná jen při dodržování pravidel účasti, která se týkají i bezpečnosti pobytu. Při vážném porušení pravidel je účastník vyloučen.

Třikrát denně je nástup na program s počítáním, k tomu nástupy na jídlo. I v noci a v době odpoledního klidu je určen vedoucí zodpovědný za dohled.

Bez vedoucích je zakázán přístup ven a hlavní vchod je uzamčen, při přesunu venku jsou děti pod dozorem (vedoucí + host na 15 dětí). Balkóny a kuchyňky na pokojích s dětmi jsou uzamčeny.

Na táboře nemá místo hlučné a agresivní chování, vandalismus, nebezpečné předměty nebo dokonce omamné látky.

Slušnost je brána jako samozřejmost a je vyžadována - dávání přednosti vycházejícím, zdravení, prošení a děkování, neobtěžování hlukem, odnos nádobí, třídění odpadků, pomáhání ostatním apod.

Zkrátka: Dítě s dobrou výchovou se na našich táborech nemá čeho bát a jeho rodiče také nemusejí mít o něj obavy.

Program

Sály, ve kterých probíhá program, jsou vybudované v roce 2014. Jsou vybavené pro výuku a zábavu.

Máme aktivní přístup, nenecháváme děti jen zabíjet čas, dbáme na vyváženost, pestrost a plnost programu. Deskové hry, fotbálek, pingpong apod. neznamená lelkující děti s mobily, ale aktivní (povinné) zapojení dětí do hraní a turnajů. Hodně pohybu venku neznamená dvě hodiny, ale co počasí a program dovolí. A podobně.

Program je koncipován tak, aby přinášel motivaci, ale zase aby nebyl přespříliš soutěžní, aby ho zvládla většina dětí bez problémů a ostatní s naší pomocí. Děti se prostřednictvím zábavy i něco naučí, zařazujeme pohybové i kreativní workshopy.

Program s hosty (hráči, letsplayery, youtubery a cosplayery - co ta slova znamenají, si nechte vysvětlit od dětí ;-) ) přináší výuku, workshopy, soutěžení, společné zapojení do programu, ale samozřejmě nechybí i společné popovídání a spřátelení.

V zájmu dětí jim odebíráme telefony a tablety vždy při ranním nástupu, vrátíme jim je dočasně na dobu oběda a odpolední pauzy a při večeři na zbytek dne a noc. Pokud s tím nesouhlasíte, vaše dítě na tábor nemůžeme vzít, přednost má společný program před individuální zábavou.

Videoherna (20 PC, 20 konzolí) je v provozu a volně dostupná jen v době odpoledního klidu a některé dny od večeře do večerky (např. při stezce odvahy se děti střídají při plnění programu a v herně, obdobně i v další večery). A samozřejmě videoherna je využita pro organizovaný program (při horším počasí) - turnaje, workshopy s hosty.

Jednotlivé oddíly si v průběhu programového bloku střídají "pracoviště" pro co největší pestrost a tak, aby nedocházelo ke zbytečným prostojům.

Stravování

Restaurace byla renovovaná v roce 2015, kuchyň v roce 2016. Dodržování hygienických standardů je pro nás samozřejmostí. Vybavení kuchyně a procesy procházejí každoročně hygienickou kontrolou. Úklid a desinfekce je prováděn denně.

Nevaříme jako některé nechvalně známé školní jídelny, nevaříme levná jídla na zacpání žaludku, vaříme podle domácích receptů z kvalitních surovin, dáváme velké porce a přidáváme. Jídelníček jsme sestavili na základě několikaletých zkušeností s chutí dětí a mládeže. Střídá druhy masa i přílohy, také nápoje, pro pestrost obsahuje zeleninu, sladké i fritované. Největší pochvalou je pro nás to, když dítě řekne: "Tohle normálně vůbec nejím, ale je to docela dobrý."

Děti se mj. nástupy na jídlo snažíme přimět k tomu, aby se najedly jak mají, aby omezily brambůrky a colu. Při nákupu dobrot se snažíme děti ovlivnit, aby to nepřeháněly. Energetické nápoje prodáváme jen do 18 hodin.

K snídaním čaj (poslední den kakao), k obědům 0,25 l točené limonády (více druhů), k večeři se střídá ledový čaj s chlazenou šťávou (0,25 l). Celý den je k dispozici čaj s citrónem a chlazená voda s možností si přidat citronovou nebo jinou šťávu. V nabídce máme čepovaný ledový čaj - 0,3 l za 10 Kč, 0,5 l za 15 Kč, čepovanou malinovku 0,5 l za 20 Kč.

Netradiční, ale osvědčený je přesun polévky (s pečivem) místo odpolední svačiny (tou obohatíme dopolední svačinu). Děti se při obědě tolik nepřecpou (a nevracejí tolik jídla), umožňuje to posunout večeři na později a děti pak nemají večer hlad.

Ubytování

V roce 2017 bude většina pokojů po rekonstrukci (oprava stěn, vymalování, výměna svítidel a vypínačů, výměna podlahové krytiny atd.). Společné dámské a společné pánské sprchy a WC budou po rekonstrukci, rovněž celá horní chodba.

Postupně vyměňujeme nábytek, záclony a závěsy. Antialergenní přikrývky a polštáře byly zakoupeny nové v roce  2015 a 2016, povlečení bylo zakoupeno v roce 2016 a na jaře 2017.

Pokoje jsou různě velké a s různým vybavením, děti ubytujeme podle oddílů, věku a pohlaví. Z celkové kapacity 130 postelí je 22 paland, horní postele se obsazují jen v případě plné kapacity, nad 10 let a na základě dobrovolnosti.

Odnos odpadků je prováděn každé ráno, úklid sprch a WC třikrát denně a případně častěji dle potřeby. Pokoje se důkladně uklízejí pro každý táborový běh, udržení pořádku v průběhu tábora je zodpovědnost dětí, pořádek je bodován a odměňován.